Aktualności

MONASTERIUM W BROVARNI GDAŃSK

MONASTERIUM – nowe limitowane piwo w Brovarni Hotelu Gdańsk

Monasterium to wyjątkowe piwo warzone przez mnichów i przeznaczone do codziennego spożycia w zakonach. Było ono niedostępne w sprzedaży i rzadko opuszczało bramy klasztoru.

Limitowana edycja piwa Monasterium już od 16.02 w Brovarni Hotelu Gdańsk

Piwowarzy specjalizujący się w wytwarzaniu tego gatunku bursztynowego trunku, często dodawali do piw słodką i gorzką skórkę suszonej pomarańczy, aby wzbogacić smak i wyznaczyć kierunek temu piwu, nadając mu niepowtarzalny aromat.

Piwo wytrawne w smaku, o wysublimowanej goryczce, pochodzącej zarówno od chmielu, jak i od skórki pomarańczy. Smak kojarzy się z ciastem pomarańczowym dzięki biszkoptowo-herbatnikowej kompozycji słodów, która ujawnia się w postaci delikatnego karmelu i skórki chleba, wciąż mocno wspieranej pomarańczą.

Dzięki lekko cytrusowej nucie jest orzeźwiające, a jednocześnie (poprzez użycie wysokiej temperatury fermentacji drożdży) rozgrzewa z każdym łykiem. Stanowi doskonałą alternatywę dla piwa pszenicznego na chłodne wieczory.

Wszystkie piwa z Brovarni są naturalne – niepasteryzowane i nieutrwalone, czyli takie, które warzono w Gdańsku ponad 400 lat temu, według prawa czystości z 1516 roku. Misją Brovarni Hotelu Gdańsk jest powrót do historii i kontynuacja tradycji gdańskiego piwowarstwa, z którego miasto słynęło od wieków.

Serdecznie zapraszamy!

Wszystkie aktualności

2018-08-10 - LIMITOWANE  PIWO "POLSKI ALE"

LIMITOWANE PIWO "POLSKI ALE"

POWRÓT PIWA Z NAJLEPSZYMI POLSKIMI CHMIELAMI!  

Czytaj więcej »
2018-07-01 - KURKA KASZUBSKA

KURKA KASZUBSKA

"KASZUBSKIE ZŁOTO" JEST JUŻ W BROVARNI!!!

Czytaj więcej »
2017-07-31 - LETNIE KOKTAJLE W BROVARNI

LETNIE KOKTAJLE W BROVARNI

Niemal 20 nowych pysznych koktajli na lato!

Czytaj więcej »
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności

OK, zamknij