Aktualności

DYMIONE MARCOWE

 

Brovarnia Dymione Marcowe to piwo nawiązujące do historycznych tradycji piwowarstwa w Gdańsku. Na wstępie warto zaznaczyć, iż przed wiekami wszystkie piwa warzone w Gdańsku miały dymny posmak, który wynikał z ówczesnej technologii przygotowywania słodów. Mianowicie suszono je na rusztach opalanych drewnem. Aromaty dymu naturalnie przechodziły do słodu, który później podczas zacierania oddawał swoje wędzono - dymne posmaki do piwa.
Jest to piwo dolnej fermentacji, 50% użytych słodów zostało uwędzonych bukiem, stąd jego dymiony posmak. Jest to piwo koloru bursztynowego. Wyraźny aromat wędzony zrównoważony jest nutami słodowymi. Wyczuwalne są również nuty karmelowe, które doskonale balansują smak. Goryczka w tym piwie jest delikatna, podkreśla jego wędzony charakter.
Piwo Brovarnia Dymione Marcowe po raz pierwszy zostało uwarzone 5 lat temu i cieszy się niesamowitym zainteresowaniem gości, dlatego też kontynuujemy tradycję warzenia tego piwa i serwowania go naszym gościom właśnie w okresie przedwiośnia.

Wszystkich Państwa zapraszamy na premierowe odbicie beczki, które nastąpi 10-go marca o godzinie 19tej. Dla pierwszych gości jak zwykle przygotujemy 10 litrową beczkę piwa Dymionego Marcowego do spróbowania go w Brovarni.


Czekamy na Państwa.... i do zobaczenia.
 

 

Wszystkie aktualności

2018-05-23 - BROVARNIA ORZEŹWIA

BROVARNIA ORZEŹWIA

WIOSENNA PROPOZYCJA BARU - ZAPRASZAMY

Czytaj więcej »
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij