Aktualności

GDAŃSKIE DOŻYNKI PIWNE OKTOBERFEST 2019

Gdańskie Dożynki Piwne to wydarzenie, które nawiązuje do historii Gdańska oraz gdańskich tradycji piwowarskich. Ideą jest propagowanie kultury Gdańska, regionalnej kuchni oraz budowanie nowej tradycji unikalnego gdańskiego święta dożynek piwnych. Bardzo duże zainteresowanie Oktoberfest w Brovarni wśród gdańszczan i turystów potwierdza, że Gdański OKTOBERFEST wpisał się już na stałe w kalendarz życia miasta.

Butikowy Hotel Gdańsk ***** z własnym browarem jest miejscem kultywowania tradycji warzenia piwa, której początki w Gdańsku sięgają XII w. Gdańsk był największym producentem i eksporterem piwa w tej części Europy - zwano go Piwną Stolicą. W 500-letnim Spichlrzu, w którym obecnie znajdują się Hotel Gdańsk***** i Brovarnia Hotelu Gdańsk, w przeszłości składowano słód używany do produkcji piwa przez gdańskich piwowarów. To właśnie w Gdańsku zostało zapoczątkowane święto piwa, tzw. Gdańskie Święto Chmielu celebrowane kilkaset lat temu.

*SPECJAŁY KUCHNI GDAŃSKIEJ I BAWARSKIEJ

*SPECJALNIE UWARZONE PIWO OKTOBERFEST 2019

*MUZYKA NA ŻYWO

*BIESIADNY KLIMAT

*KONKURSY PIWNE

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
 
Zdjęcia z Gdańskich Dożynek Piwnych możecie Państwo obejrzeć pod poniższym adresem:
http://www.brovarnia.pl/biesiady-piwne/oktoberfest

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

 

Wszystkie aktualności

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności

OK, zamknij