Aktualności

AMERICAN WEEK W BROVARNI GDAŃSK

Pierwsze piwo specjalne tego roku, uwarzone na początku listopada 2017, a mające swoją premierę 12. Stycznia 2018 to American Pilsner.
Historycznie trunek ten  miał swój początek w Stanach Zjednoczonych przed okresem prohibicji. Do USA emigrowali niemieccy piwowarzy i na bazie dostępnych tam surowców odwzorowywali europejskie standardy. Jednym z nich był Pilsner – ikona europejskiego piwowarstwa, w wersji amerykańskiej chmielony lokalnymi odmianami chmielu. Zaletą tego piwa jest jego dolna fermentacja, która łaskawiej niż drożdże górnej fermentacji, oddaje możliwości aromatycznych chmieli amerykańskich.
Wyczuwalne w zapachu są owoce cytrusowe i woda różana, w smaku natomiast delikatne nuty grejpfruta. American Pilsner jest piwem rześkim, przypomina swoim profilem styl IPA, jednakże zachowuje swój europejski charakter! Jest to piwo zdecydowanie sesyjne o bardzo uniwersalnych konotacjach kulinarnych. Doskonale podkreśla walory smakowe amerykańskich specjałów, które Szef Kuchni przygotował na ten czas: stek z rostbefu Black Angus, żeberka BBQ, czy skrzydełka Buffalo.

Serdecznie zapraszamy !

 

Wszystkie aktualności

2018-10-29 - ZORGANIZUJ SPOTKANIE WIGILIJNE W BROVARNI GDAŃSK!

ZORGANIZUJ SPOTKANIE WIGILIJNE W BROVARNI GDAŃSK!

ZORGANIZUJ SPOTKANIE WIGILIJNE W BROVARNI GDAŃSK!

Czytaj więcej »
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności

OK, zamknij