Aktualności

LIMITOWANE PIWO "POLSKI ALE"

Kolejne piwo specjalne Brovarni to ukłon w stronę polskiego chmielu. Wraz z naszym partnerem POLISH HOPS, postanowiliśmy uwarzyć dla Państwa piwo, które pokazuje bogactwo aromatów szlachetnych polskich chmieli. Sięgnęliśmy po takie odmiany, które zostały rekultywowane przez chmielarza z czwartego pokolenia - Pawła Piłata. Chmiele te pochodzą sprzed I i II wojny światowej a nawet z przełomu wieków. W dawnej Polsce były powszechnie stosowane w piwowarstwie, a większość z nich była specjalnie niszczona przez najeźdźców i okupantów Rzeczypospolitej , z racji tego iż nasze piwa wygrywały na arenie europejskiej z konkurentami z krajów ościennych. Podczas burzliwego czasu dwóch wojen światowych chciano zniszczyć nasze dobro narodowe, którym był i jest polski chmiel.

Rodzimi plantatorzy ocalili sadzonki, które w rękach chmielarza - z 4. pokolenia ponownie pojawiają się w użyciu. Warto dodać, że odmiany chmielu takie jak Pałacowy czy Książęcy zostały zebrane podczas ostatniego chmielobrania, który był pierwszym ich zbiorem od kilkudziesięciu lat. Chmielu było naprawdę niewiele - dosłownie kilka kilogramów. Dzięki naszej kooperacji udało się go pozyskać aby pokazać jak piwa mogły smakować i pachnieć 100 lat temu a może i wcześniej?. Owocem tej współpracy jest piwo dedykowane na pierwsze ciepłe wiosenne dni. W aromacie można wyczuć nuty - zielonej herbaty, agrestu, winogron oraz jabłek. W tle pojawiają się nuty cytrusowe, które nadają świeżości temu piwu.  Goryczka jest umiarkowana, nie przeszkadzająca w cieszeniu się bogactwem aromatów - polskiego chmielu!
Warka limitowana to około 850 litrów  piwa. Zapraszamy do spróbowania!

Wszystkie aktualności

2019-01-04 - ZMIENIAMY SIĘ DLA WAS!

ZMIENIAMY SIĘ DLA WAS!

MODERNIZUJEMY NASZĄ KUCHNIĘ!

Czytaj więcej »
2019-01-01 - CO NOWEGO W MARCU?

CO NOWEGO W MARCU?

1-5.03. ŚLEDZIK 15-17.03. DNI ŚW. PATRYKA

Czytaj więcej »
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności

OK, zamknij