Aktualności

NAJNOWSZE PIWO HAZY GDAŃSK IPA

 

Piwo Hazy Gdańsk IPA jest kolejną odsłoną tegorocznej serii piw specjalnych Brovarnii Gdańsk, zainspirowaną niezwykle modnym i popularnym stylem New England IPA, wywodzącym się ze stanu Vermont w USA. Jest to pierwsze tego typu piwo stworzone w naszym browarze, będące jednocześnie najobficiej chmielonym piwem w jego historii.

 

Główny nacisk w Hazy Gdańsk IPA położyliśmy na intensywny smak i aromat cytrusów oraz owoców tropikalnych, uzyskany wyłącznie za pomocą amerykańskich odmian chmielu. Zastosowanie płatków owsianych i pszennych wprowadza do piwa dodatkowe zmętnienie, wzmagając odczucie gładkości i podbijając wrażenie "soczystości". Również szczep drożdży dobraliśmy w taki sposób, aby otrzymać pełne, nieco słodkawe piwo z apetycznym zmętnieniem.

 

Bardzo istotną kwestią w przypadku tego stylu piwa jest świeżość, dlatego dopilnowaliśmy, aby w dniu premiery Hazy Gdańsk IPA trafiło do Państwa kufli w optymalnej kondycji, zaledwie kilka dni po dodaniu ostatniej porcji chmielu. 

Wszystkie aktualności

2019-01-04 - ZMIENIAMY SIĘ DLA WAS!

ZMIENIAMY SIĘ DLA WAS!

ROZPOCZYNAMY REMONT KUCHNI!

Czytaj więcej »
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności

OK, zamknij