Oktoberfest

Brovarnia Gdańsk co roku we wrześniu i październiku zaprasza na wyjątkową imprezę, Oktoberfest. Brovarnia przenosi w tym czasie atmosferę namiotu piwnego z Monachium do swoich wnętrz, dzięki czemu wcale nie trzeba jechać do Niemiec, aby poczuć niezwykły klimat tego największego na świecie piwnego święta. Podczas Oktoberfest obsługa Brovarni w tradycyjnych bawarskich strojach serwuje piwa Brovarnia w 1 l kuflach i bawarskie specjały kulinarne takie, jak golonka po bawarsku zapiekana w ciemnym piwie Starogdańskie lub bawarskie kiełbaski podane w wodzie ze słodką musztardą. Codziennie wieczorem rozbrzmiewa w tym czasie muzyka na żywo, a tematyczne dekoracje tworzą wyjątkowe otoczenie. Dla tych, którzy chcieliby zabrać kawałek Oktoberfest ze sobą do domu, Brovarnia przygotowuje do nabycia specjalne zestawy upominkowe.

Oktoberfest to idealny moment na zorganizowanie w Restauracji i Brovarni Gdańsk wyjątkowej imprezy firmowej, która dzięki niezwykłej oprawie zrobi z pewnością duże wrażenie na jej uczestnikach. To również wspaniała okazja do przebrania się w bawarskie stroje ludowe, aby dodatkowo poczuć klimat tego święta. W czasie Oktoberfest goście indywidualni, którzy odwiedzą Brovarnię Gdańsk w strojach bawarskich, otrzymają specjalną zniżkę.

Oktoberfest to największa impreza piwna na świecie. Odbywa się co roku w Monachium na powierzchni 31 ha i trwa nieprzerwanie przez 18 dni. Każdego roku odwiedza ją aż 6 milionów gości ze wszystkich kontynentów. Tradycja sięga już prawie 200 lat, kiedy to 12 października 1810 roku, późniejszy król bawarski Ludwik I, poślubił księżną Teresę z Saksonii. Trwające 5 dni uroczystości weselne, odbywały się na dużej łące poza Monachium i zakończone zostały wyścigami konnymi. W kolejnych latach powtarzano wyścigi, którym towarzyszyła coraz większa impreza, aż w końcu stała się największym świętem ludowym na świecie.

Oktoberfest w Brovarni Hotelu Gdańsk z jednej strony nawiązuje do piwnego święta w Monachium, z drugiej zaś strony głównym celem Brovarni jest  kultywowanie gdańskich tradycji piwnych. Dzięki bardzo dużemu zainteresowaniu Oktoberfest w Brovarni wśród gdańszczan i turystów jest pewne, że gdański Oktoberfest wpisał się już na stałe w kalendarz życia miasta. W tym roku Brovarnia Gdańsk będzie podtrzymywać tradycję piwnego festynu od 23 września do 29 października.
 

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności

OK, zamknij