Brovarnia Gdańsk

Brovarnia Gdańsk to najstarszy gdański browar, warzący trzy gatunki pysznego gdańskiego piwa - Złoto Brovarni (jasne), Starogdańskie (ciemne) i Pszeniczne. Do ich produkcji używamy jedynie wody, wysokojakościowego słodu z jęczmienia i pszenicy, chmielu oraz drożdży. Nasze gatunki piwa są naturalne i bez jakichkolwiek konserwantów, dzięki czemu odznaczają się wyśmienitym smakiem i oryginalnym kolorytem.

Piwa Złoto Brovarni i Starogdańskie proponujemy Państwu także na wynos w 750ml butelkach oraz 5-litrowych kegach.  Na życzenie gości możliwe jest zamówienie seminarium piwnego, którą poprowadzi nasz piwowar. Prelekcja stanowi idealne uzupełnienie ciekawego wieczoru spędzonego w Brovarni i pozwoli dowiedzieć się więcej o procesie warzenia piwa, a także poznać wiele mało znanych ciekawostek związanych z tym wspaniałym trunkiem.

Kierujemy się najstarszą na świecie, obowiązującą do czasów obecnych, normą prawną dotyczącą żywności - tzw. "Bayerisches Reinheitsgebot". To Bawarskie Prawo Czystości ogłoszone 23 kwietnia 1516 przez Księcia Wilhelma IV w mieście Ingolstadt (Bawaria), głosiło co następuje :

"(...) W szczególności chcemy, by odtąd pod każdym względem w naszych miastach, wsiach i targowiskach do żadnego piwa nie używano i nie dodawano nic innego niż jęczmienia, chmielu i wody(...).  Kto to zarządzenie świadomie naruszy i nie wykona, ten przez odpowiednią sądową zwierzchność ukarany zostanie konfiskatą piwa."

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności

OK, zamknij