Aktuelles

LIMITOWANE PIWO AIPA W BROVARNI GDAŃSK

Zapraszamy do spróbowania nowego piwa Brovarni Gdańsk !

AMERICAN IPA

 

Piwo w stylu East Coast IPA jest to amerykańska interpretacja angielskiego stylu IPA. Jest to powrót do pierwszych IPA chmielonych amerykańskimi chmielami. Początki piw tego typu możemy usytuować na lata 70-80 XX wieku kiedy to przestała obowiązywać prohibicja w USA i rozpoczęła się piwna rewolucja, która również w ostatnich latach zawitała do Polski. IPA jest to sztandarowy styl, ikona rewolucji dlatego też nasza IPA jest to nawiązanie do tych old fashioned IPA.

 

Nasza AIPA jest to mocno chmielone piwo górnej fermentacji z wyraźną bazą słodową.

 

Barwa - złoto z delikatną dozą pomarańczowego, lekko opalizujące. Piana kremowa, drobnopęcherzykowa nie znikająca zaraz po nalaniu. Podczas picia zostawia piękną koronkę na szkle (ang. lacing).

 

Aromat - bogaty, słodki, tropikalne owoce, cytrusy. Przechodząc do konkretów możemy tu wyczuć mocnego grejpfruta oraz ananas.

 

Smak - Piwo z delikatnie zaznaczoną goryczką. W smaku  wyczuwalne grejpfruty, cytrusy, ananas, melon, pomelo oraz papaja.

 

News

Diese Webseite verwendet Cookies

Durch den Besuch akzeptieren Sie unsere Cookies Politik gemäß den Einstellungen Ihres Browsers. Mehr in der Datenschutzerklärung

OK, schließen